SMCA finals teams

SALE-Maffra Cricket Association finals teams:

SENIOR SEMI-FINALS, SATURDAY AND SUNDAY AFTERNOONS

FIRST GRADE, 12.45pm:

Bundalaguah v Collegians, Col Wrigglesworth Oval, Bundalaguah:

Bundalaguah: J Langshaw, J Tollner, Nick French, M Dowsett, T Tudor, N Massey (captain), D Bedggood, T Wrigglesworth, S Bedggood, A Lynch, M Donald.

Collegians: S Anderson (captain), N King, J Allison, S Morelli, M Foster, A Hurley, G Wells, R Skeen, C Hall, S Skeen, B Rees, B Hurley.

Maffra v Stratford, Cameron Sporting Complex, Maffra:

Maffra: B Lanigan (captain), H Shingles, H Thackray, T Bourke, D Cameron, J Davis, B Durrant, N Magnuson, P Roberts, J Rurawhe, G Semmens.

Stratrford: M Roberts, J Van Berkel, N Tatterson, C Aurisch, T Millar, J Tatterson (captain), T Tatterson, L Davies, S Williams, S Bristow, S Waixel.

SECOND GRADE, 1pm:

Bundalaguah v Rosedale-Kilmany, Sale Oval:

Bundalaguah: A Cairns (captain), Nathan Fowler, C Smart, G Moon, B Smith, A Baylis, J Read, J Powell, G Wrigglesworth, Nathan French, T Anderson, D Rowley, J Churchill, R Churchill.

Rosedale-Kilmany: G Kinnish, A Mitchell, A Dessent, K Anderson (captain), T Love, I Love, B Wallace, D de Cann, B Pryse, M Benfield, C Arbuthnot.

Maffra v Heyfield, Briagolong Recreation Reserve:

Maffra: C Pendrick (captain), S McLaverty, D Rowley, J Weatherley, R Whelan, N Allman, J Beaumont, B Coridas, C Daly, D Hellings, A Higgins, J Higgins, I Hone.

Heyfield: A VanDoeslaar, L Bowker, J Paxton-White, D Stokes, R Winter, A Brown, P Berryman (captain), M Bedggood, M Millar, K Woodland, A Donoghue, C Bellion.

THIRD GRADE, 1pm:

Sale City v Stradbroke, Rosedale Recreation Reserve (turf):

Sale City: G Hickey, D Lambourne, A Norman, L Floyd, M Beauglehole, J Mitchell, W Macgregor-Davies, T Willams,

C Camm, R Floyd (captain), S Lucas-Laws, T Ankers.

Stratdbroke: M Van Ekeren, T Mowat, M Grosveld, R Hansford, J Sheilds, L Grosveld, P Sheilds, M Doolan, J Zdrazil, T Greening, T Pritchett, M Mayman (captain).

Sale Black v Nambrok, Stratford Recreation Reserve:

Sale Black: C Hudson (captain), S Wegener, B Howes, M Hepworth, W Hector, A Jackson, C Jeffs, S Paton, A Clissold, R Hughes, S Piddington, K Ashton.

Nambrok: D Curran, M Goode, S Robinson, T Postlethwaite, J Curran, R Walters, A Robinson, C Harmer, R McMillan, H Mowat, A Wellins (captain), L Smith.

FOURTH GRADE, 1pm:

Collegians v Sale, Stead St, Sale:

Collegians: M George, R Botes, B Collins, M Flanagan, C Malone, S Fyfe, M Skeen, T George, L Davidson, G Thacker (captain), M Appelby, N Anderson.

Sale: R Jones (captain), K Grainger, A Jago, D Wynn, J Shingles, R Coulthard, L Holmes, G Ingram, J Thomas, S Jago, J Kerwin, S Gamage, L Keil.

Stratford v Rosedale-Kilmany, Pine Lodge, Stratford:

Stratford: T McMillan, R Dixon, R Follett, A Noble, D Cartright, N Jones, A Jones (captain), J Clohsey, C Schofield, C Dixon, T Ingram, J Thomas.

Rosedale-Kilmany: R Mayne (captain), C Arbuthnot, M Goodwin, C Mayne, M Love, B Greenwood, J Reid, M Reid, L O’Brien, J Anderson, L Meredith, T Dessent.

FIFTH GRADE, 1pm Saturday:

Collegians v Sale City, College Oval (astro), Sale:

Collegians: M Ogilivie, P Cousin, J Henderson, P Wilson, M Thacker, W Oakley, N Hurley, N Wilson (captain), C McGregor, L Skeen, A Warry, M Turner.

Sale City: C Tourtoulas, B Kelly, N Tourtoulas, B Walker (captain), K Macgregor-Davies, B Kleeman, T Patterson, R Phillpotts, G Proctor, L Tourtoulas, B Austin.

Bundalaguah v Maffra, Bundalaguah astro:

Bundalaguah: W Rowley (captain), K Pridmore, W Langford, M Rowley, G Murray, A McCole, N Ward, D McCole, J Flint, K Pridmore, D Smart, H Gray.

Maffra: R Rowley (captain), N Wozniak, T Wozniak, D Hadden, J Cantwell, O Cantwell, D Cook, A Henley, Q Hunt, H McKenzie, N Ross, M Thackray.

JUNIOR GRAND FINALS, SATURDAY AND SUNDAY MORNINGS

UNDER 16s, 9am:

Stratford v Sale, College Oval (turf), Sale:

Stratford: T Tatterson (captain), P Woodward, T McIntosh, A Scicluna, P Gordon, J Reitschel, C Armstrong, A Noble, A Diamond, C Cleal, B Ingram, Z Penn, J Woodward, M Porto.

Sale: M Evans, N Khamchom, H Holmes, C Capraro, J Wrigglesworth, N White, B Jones (captain), L Davis, J Farquhar, M Thomas, A Keam, D Benson.

UNDER 14s, 9am:

Sale City Blue v Collegians Blue, College Oval (astro), Sale:

Sale City Blue: J Mitchell, C Mitrevski, W White, A Clemens, D Platt, T Smith, J Fyfe, H Evans, W Moulton, C Wyld, I Love (captain).

Collegians Blue: team not available.