Netball scoreboard

1. GIPPSLAND LEAGUE – ROUND 16 (COMPLETE)

A GRADE:

Moe 61 d Drouin 40

Leongatha 57 d Maffra 32

Traralgon 74 d Bairnsdale 35

Morwell 45 d Wonthaggi 27

Warragul 60 d Sale 10

Ladder: Morwell 62 points, Leongatha 52, Moe 48, Traralgon 40, Wonthaggi 34, Drouin 32, Warragul 24, Maffra 16, Sale 12, Bairnsdale 0.

B GRADE:

Moe 56 d Drouin 37, Leongatha 45 d Maffra 39, Traralgon 52 d Bairnsdale 30, Morwell 56 d Wonthaggi 35, Warragul 51 d Sale 33.

C GRADE:

Moe 33 d Drouin 32, Leongatha 34 d Maffra 33, Traralgon 42 d Bairnsdale 33, Morwell 39 d Wonthaggi 20, Warragul 32 d Sale 31.

17 AND UNDER:

Drouin 45 d Moe 19, Leongatha 32 d Maffra 27, Traralgon 47 d Bairnsdale 30, Wonthaggi 29 drew Morwell 29, Sale 48 d Warragul 25.

15 AND UNDER:

Moe 21 drew Drouin 21, Leongatha 56 d Maffra 30, Traralgon 58 d Bairnsdale 28,  Morwell 29 d Wonthaggi 24, Sale 82 d Warragul 8.

13 AND UNDER:

Moe 36 d Drouin 24, Maffra 28 d Leongatha 21, Traralgon 23 d Bairnsdale 21, Wonthaggi 42 d Morwell 22,  Sale 49 d Warragul 4.

2. NORTH GIPPSLAND – ROUND 17

A GRADE:

Sale City 72 d Gormandale 20

Cowwarr 45 d Woodside 43

Churchill 34 d YYN 30

Glengarry 47 d Heyfield 38

Rosedale 45 d Yarram 39

TTU bye.

Ladder: Woodside 52 points, Glengarry 48, Rosedale 48, Sale City 44, Yarram 36, Churchill 24, Heyfield 24, Cowwarr 24, YYN 16, TTU 12, Gormandale 4.

B GRADE: Sale City 59 d Gormandale 32, Woodside 38 d Cowwarr 29, Churchill 43 d YYN 35, Glengarry 51 d Heyfield 37, Rosedale 41 drew Yarram 41, TTU bye.

C GRADE: Sale City 44 d Gormandale 31, Woodside 40 d Cowwarr 17, Churchill 40 d YYN 34, Heyfield 37 d Glengarry 31, Rosedale 43 d Yarram 27, TTU bye.

D GRADE: Sale City 33 d Gormandale 19, Woodside 29 d Cowwarr 20, Churchill 29 d YYN 18, Glengarry 25 d Heyfield 19, Rosedale 46 d Yarram 15, TTU bye.

17 AND UNDER: Sale City 57 d Gormandale 17, Woodside 51 d Cowwarr 23, Churchill 40 d YYN 21, Heyfield 66 d Glengarry 18, Yarram 48 d Rosedale 25, TTU bye.

15 AND UNDER: Sale City 67 d Gormandale 9, Woodside 33 d Cowwarr 17, Churchill 25 d YYN 23, Heyfield 27 d Glengarry 14, Rosedale 87 d Yarram 1, TTU bye.

3. EAST GIPPSLAND – ROUND 17

A GRADE:

Boisdale-Briagolong 54 d Lindenow 30

Lakes Entrance 68 d OSR 43

Stratford 34 d Wy Yung 31

Lucknow bye.

Ladder: Wy Yung 64 points, Boisdale-Briagolong 56, Lakes Entrance 48, Stratford 44, Lindenow 24, OSR 16, Lucknow 16.

B GRADE: Lindenow 29 d Boisdale-Briagolong 25, Paynesville 35 d Lucknow 28, Lakes Entrance 55 d OSR 25, Stratford 32 d Wy Yung 31.

C GRADE: Lindenow 38 d Boisdale-Briagolong 27, Lucknow 32 d Paynesville 14, OSR 32 d Lakes Entrance 28, Stratford 37 d Wy Yung 30.

D GRADE: Boisdale-Briagolong 54 d Lindenow 17, Lucknow 39 d Paynesville 20, Lakes Entrance 38 d OSR 22, Stratford 35 d Wy Yung 29.

17 AND UNDER: Boisdale-Briagolong 40 d Lindenow 35, Lakes Entrance 34 d OSR 21, Stratford 27 d Wy Yung 25, Lucknow bye.

15 AND UNDER: Boisdale-Briagolong 55 d Lindenow 22, Lakes Entrance 47 d OSR 22, Wy Yung 39 d Stratford 11, Lucknow 69 d Paynesville 6.